Ippon karate klub shotokan - Karate v Berouně a v Rakovníku už od roku 1991

Soutěže

První úspěchy

Ippon karate klub Shotokan v průběhu své existence (1991) vstoupil i na pole soutěžního karate. První medailové umístění závodníků „IPPONu“ se povedlo vybojovat v roce 1994. Po tomto úspěšném vstupu na soutěžní pole následovala řada úspěchů, kde k nejvýraznějším patří například:

  • Zatím celkem 16 titulů mistrů České republiky, vítězství a řada medailí z Evropských pohárů mládeže, řada medailí z mezinárodních turnajů mládeže.
  • Bronzová medaile z mistrovství Evropy v zápase žen. Celkem 6 členů klubu bylo v různých obdobích v reprezentaci ČR. Následovala řada medailí z krajských a pohárových soutěží.

Tyto výsledky zahrnují období let 1994 až 2003.

Soutěžní tým (specializovaná skupina)

Poté následovala několikaletá přestávka a v roce 2005 opět vstupujeme do soutěží s novým závodním týmem. V prvním roce závodění (2005/2006) klub získal téměř 80 medailí z krajských, republikových i mezinárodních soutěží. V dalším soutěžním ročníku 2006/2007 si klub vede ještě lépe a patří k nejúspěšnějším klubům v kraji. Jeho závodníci pravidelně postupují na mistrovství České republiky. Soutěžní sezona 2007/2008 zatím doplnila zisk medailí nového týmu na více než 250 a povedlo se získat i první titul vicemistra ČR v zápase.

Sezona 2008/2009 pak přinesla celkem 65 medailí včetně dvou bronzových medailí v zápase na Mistrovství České republiky. Také v dalších sezonách pokračujeme v úspěšně započatém trendu a nadále rozšiřujeme naši medailovou sbírku.

Soutěžní tým je určen všem zájemcům z řad cvičenců klubu, kteří chtějí dlouhodobě a tvrdě trénovat s cílem rozšířit dosavadní sbírku medailí IPPONu. I tento specializovaný tým trénuje rozdělen do věkových skupin s ohledem na konkrétní požadavky na soutěžích v jednotlivých věkových kategoriích a soutěžních disciplínách.

V současnosti se zaměřujeme:

  • na disciplínu KATA - což jsou souborná cvičení - daný přesný sled obranných a útočných technik
  • druhou disciplínou je KUMITE - jedná se zápas-volný boj - kde soutěžící používají údery a kopy k zasažení soupeře pro získání bodů pro vítězství

Aktuálně: všeobecná příprava pokračuje

V roce 2017 opět došlo k dočasnému přerušení účasti na soutěžích, jak se již v historii klubu stalo dvakrát. Všeobecná příprava na soutěže probíhá ve všech skupinách bez přerušení i nadále v rámci pravidelných tréninků.

Věřím v brzký a úspěšný návrat na sportovní pole s dalším vítězným týmem.