Ippon karate klub shotokan - Karate v Berouně a v Rakovníku už od roku 1991

Začátky v Rakovníku

Karate klub (pozdější Ippon Karate Klub Shotokan) zahájil svoji činnost v Rakovníku už v roce 1983 pod vedením jednoho ze současných trenérů – Františka Kopunce, který tímto karate v Rakovníku založil. Na přelomu roku 1990 a 1991 trenér Kopunec rozšířil své tréninky karate i do Berouna, kde se ale již karate v té době trénovalo. V Berouně tak v lednu 1991 vznikl další oddíl karate – Medvěd Beroun. Od roku 1992 se na trénování klubu začala podílet i trenérka Kristina Kopuncová. Oba trenéři trénují klub dodnes.

Ippon Karate Klub Shotokan

Karate klub Rakovník a Karate klub Medvěd Beroun, dva původně samostatné kluby, byli později v průběhu roku 1991 sloučeny do jednoho klubu pod společným názvem: Ippon Karate Klub Shotokan.

Od svého vzniku klub nabízí možnost trénování karate širokému okruhu zájemců různých věkových kategorií. V klubu cvičí jak chlapci a dívky, tak i muži a ženy.

Karate pomáhá rozšířit nabídku pro využití volného času. V rámci hesla „karate Ti pomůže říct NE drogám" se klub také podílí na primární protidrogové prevenci v rámci celospolečenského boje proti drogám.

Současná struktura

V roce 2015 byl klub opět rozdělen do dvou spolků podle místa svého působení, a to na:

• IPPON KARATE KLUB SHOTOKAN, z.s. se sídlem Dukelských hrdinů 1807, Rakovník, IČO 16981588, a
  • IPPON KARATE KLUB SHOTOKAN BEROUN, z.s. se sídlem Hostímská 131/11, Beroun, IČO 04686349.

Členství v organizacích

Ippon karate klub Shotokan je členem Středočeského svazu karate, který je součástí Českého svazu karate. Český svaz karate je členem České unie bojových umění, Světové federace karate (World Karate Federation) a Českého olympijského výboru. Ippon karate klub Shotokan je rovněž členem České unie sportu (ČUS).